Unilexa Prime

Univerzální verze s možností nastavení dle aktuální potřeby pro použití v nemocnicích a rehabilitačních centrech.

Certifikovaný zdravotnický prostředek třídy 1

Fotografie


Unilexa
Šipka dolů

Unilexa Prime

Pasivní UNILaterální EXoskelet pro Asistenci chůze (UNILEXA) naší vlastní konstrukce je výsledkem mnohaletého vývoje a výzkumu na poli biomechaniky pohybu a biorobotiky určený pro lidi s úplnou nebo částečnou ztrátou funkce dolních končetin, především paraplegiky. 

Uživatelsky komfortní řešení

Pojem unilaterální značí jednostranné uchycení zařízení k dolním končetinám a mediální určuje polohu, a sice z vnitřní strany končetin. Tato konstrukce zaručuje výrazně komfortnější používání a snižuje riziko otoků, kožních problémů a dalších komplikací spojených s používáním bilaterálních ortéz (které jsou umístěny z vnitřní ale také z vnější strany dolních končetin). Mediální konstrukce navíc zajišťuje jednoduché nasazení zařízení přímo z vozíku.

Univerzální provedení

Verze PRIME je určena do zdravotnických center a nemocnic. Je univerzální a díky modularitě je možné měnit jednotlivé nastavitelné prvky dle potřeb jednotlivých klientů. Nastavením výšky lze zpřesnit polohu jednotlivých kloubů zařízení s anatomickými body uživatele. Nastavitelnými a vyměnitelnými objímkami  je možné docílit lepšího upevnění na tělo uživatele. I přesto, že Unilexa Prime nebude nikdy sedět tak přesně, jako verze Home vyrobená přímo na míru, je její užívání pohodlné a nácvik chůze komfortní díky detailnímu systému nastavení.

Vyměnitelné objímky

Výškově nastavitelné

Stabilní chůze s nízkou energetickou náročností

Unilexa díky důmyslné patentované konstrukci a unikátnímu systému propojení kloubů zajišťuje stabilnější a efektivnější chůzi.

Modularita

Exoskelet je tvořen modulárním systémem se dvěma nově vyvinutými kotníkovými klouby a jedním kyčelním kloubem, které jsou propojeny do jednoho celku. Jednotlivé klouby lze samostatně měnit a v případě potřeby jednoduše servisovat.

Klinické přínosy používáni UNILEXA

Vertikalizace a rekonvalescenční chůze v co nejkratším čase po úraze umožňuje předcházet řadě sekundárních zdravotních problémů jako například:

  • Redukce spasticity a svalové atrofie
  • Redukce řídnutí kostí
  • Zlepšení držení těla
  • Prevence proti dekubitům a kožním problémů
  • Posílení kardiovaskulárního systému 
  • Zlepšení dýchání 
  • Prevence proti infekcím močového měchýře 
  • Prevence proti zažívacím problémům
  • Prevence proti infekcím zažívacího traktu a dalších orgánů 

Chcete ukázku?

Vyplňte formulář a my vám rádi UNILEXU představíme osobně přímo u vás.